Dijital Sigara veyahut Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe olduğu gibi bir çok terimler vardır ve bunları bağ duyduğumuz bir ürün bağırsakin bilmemiz en iyisini seçmemiz yürekin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri kırmızdaki bilgiler doğrultusunda kalık görmüş olduğunüz bir terim evet da hatalı bir fehva varsa lütfen tefsir olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın yapı taşı alışverişlevini alegori getiren köken bu parderi.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise dijital görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar umumiyetle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseri değemekmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çeşit emniyet şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki temellığın aşırı ısınmasını önlemek yürekin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Mebdelık): Atomizerin karınindeki bu mebdelık bir fitil etrafına solgunlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Yalın katçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer sarrafiyelığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Değçalışmatirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı hin ağzımıza gelen acılı tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni esaslayanlar yürekin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( saksılık) dâhilerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları başkalık gösterir. Ayrıca farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın düzenıp evde demlediği likit, yani evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikan bezi besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin lüks doldurulmasıyla oluşan temizıntıdır. Gerekirse tankı top boşaltıp E Likit temizlenmelidir.

H

Head: Serlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında bulunan ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşüt Rezistans: Az rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Ceninisakıt rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak enerji ile ne denli ahit dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe metanet artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara verilen genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Yüksek batarya ve bağan ohm değerlerine iye ürünlerdir. Sizin muhtevain seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin zarfında mevcut nikotin oranına verilen addır. burada örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var demeındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin Elektronik Sigara oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin sarımına bakılırsa numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe esrar yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan kök bir kimyevi birlikteşiktir. Sigaranın esrarında da bulunur. Esrar yoğunluğunu fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Temelı kişilerde alerjik tesir yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğişçilikebilen elektronik sigaraların apiko soluklmış tellerine verilen isimdir. Belli bir sarım şekline mevla olan bu tellerin lakırtıınlığı ve zerrinm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Başlangıçlangıç Seti ilk kat elektronik sigara kullanacaklar ciğerin tavsiye edilen setlerdir. Bu setler genellikle yakışır fiyatlı ve yararlanmaı yalın kat ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşüt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan elan bayağı). Erdemli güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok erdemli oranda buhar üretirler ve nikotinsizken da erdemli miktarda boğaza vuruş sağlamlarlar. Buharlaştırma sistemi temelli likit beslemesi ile dirençli tellerin içerisindeki pamuğun kadimî ıslak kalması için tasarlanmıştır. Bu sayede etkili zevk almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile baş başa ekseri gösterişli bitkisel gliserin büyüklükına mevla (>%60) ve bağan nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı vesair ölçün atomizerlere bakılırsa daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler yaraşır ekipman(devamlı deşarj akımı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz genel isim tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer sarrafiyelığı yahut bobin sarımı olabilir. Sizin sinein seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda kâin bu ayar watt bileğemektirilebilir mazmunındadır. Atomizerineze göre ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Cazibe Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde gökyüzü arama mekanizması vardır. Bu sayede sineinize çekeceğiniz sonuçsuz misilını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize nazaran duman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt dereceıdır ve bunu arama etmenizi sağlamlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir sarpte çdüzenışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi bağırsakin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıhun 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *